Dělej si poznámky! Díl I

Za druhé: dělejte si poznámky!
Překvapeni? Ano, ano – nepřeháním. Pouhé pozorování probíhající aukce je velmi důležité, ale nebude stačit. Každý den se na aukci toho odehrá tak mnoho, že je nemožné pamatovat si všechno. Takže, pokud opravdu vážně myslíte o „ulovení příležitosti,“ včetně zapnutí svího počítače si připravte také notes a pero. Jsem přesvědčen, že díky udělaným poznámkam poměrně snadno a rychle přídete ke správnym závěrům… Chcete příklad? Prosím pěkně.
Všimli ste si informaci o limitu vyhránych aukcí, tj. že v jednom měsíci nesmí přesáhnout 5? Zdanlivě se táto informace zdá bezvýznamná, ale nečekaný průběh mnoha aukcí,

v kterých ti nejlepší jsou pomalu, ale istě vyšachování z hry, nastoluje několik otázek. Dejme tomu, že jeden z nejlepších hráčů – favoritem, je hráč „X“. Domnívám se, že v svích poznámkách jste poznamenali takového favorita. Předpokladám také, že jste si všimli, že hráč „X“ dne 12 března vyhrál 2 předměty, následě 13 března vyhrál 1 předmět, další 15 března. Takže spolu vyhrál 4 aukce. Je to dobrý hráč. V krátké době získal respekt a postavení v očích ostatních hráčů. Jiní hráči cítí před hráčem „X“ úctu. Nesený vlnou svých vítězství se hráč „X“ podílí na dalších třech aukcích, výsledek je skoro samozřejmý. Doufám, že už tušíš co tím myslím?
A stokrát se stává, že jiní hráči se strachem před ztrátou svých BIDů se do hry nezapájení, ale Ty víš, že hráč „X“ může vyhrát pouze 1 aukci. Takže co děláš??? Správně, zapájíš se do hry, protože další dvě můžeš klidně vyhrát. Hmm, pro jiní se to může zdát šílený, ale pro Vás je to dobře promyšlená a plánovaná akce.
Samozřejmě, že jsi nejste jisti, která z těchto aukcí se skončí jako první, ale myslím, že to stojí za to vzít takové riziko. To co jsem tady popsal se nějaký čas odehrálo přímo před mýma očima. Bylo to úžasní!
A jak se to všechno začalo? Z nevinně vypracované poznámky. Dělejte je pravidelně a uvidíte, nebudete litovat …
Rumcajs

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *