Strategie I díl – LOGIN

Ano, vím. Můžeš se ptát: „Co to má společného se strategií?“ Já tvrdím, že má, a to hodně. Aukce je takovým polem bitvy (tak pomimo dodám, že tu bojují celé legiony žen a to s takovými výsledky…). Prohlédněte si loginy. Jsou tak různorodé. Jaký výběr, tá koncepce a ten styl! 
 Co můžeš říct o jednotlivých Uživatelích? Nevíš, kdo se schovává pod tím či jiným nickem. Neznáš jméno, příjmení, ani zda se jedná o muže, ženu. Nevíš odkud pochází. Nemůžeš říct, že znáš jich záliby, charakter či společenské postavení. Není ti známo, zda daná osoba je singlem, má rodinu, pracuje nebo pouze práci hledá. Zda je nemocný, zdravý, šťastný nebo… Úplně nic. Ale pokud si dobrým pozorovatelem, určitě víš, jak se daří danému uživateli na aukcích za1korunu.cz. Můžeš být svědkem jeho výher či proher. Ale celou dobu vidíš pouze login. Jak moc je důležité mít „správný“ login? Mohu říci a s to čistým svědomím: Je to velmi důležité!

Login je jakoby vizitkou, podpisem. Každý tvůj pohyb na aukci je podepsán tvým loginem. Nick je jako krásné balení, musí se něčím vyznačovat. Musí budit emoce, pocity. Měl by se ostatním s něčím spojovat. Rozhodně by jsi chtěl, aby tvůj nick vyvolával v jiných pocit strachu a paniky.

Dovol, že to ukážu na příkladu. Například, pokud vezmeme takovou přezdívku: vzteklý pes. Co si o takové přezdívce pomyslíš? Blbý nápad? Ha, právě že ne. Pokud tě někdy honil nějaký pes (nemusel být vzteklý), tak zřejmě víš, jaké pocity tento nick vyvolá … Tento login vyvolává konkrétní emoce. Nikdo by nechtěl vjet takovému do cesty… A kdo to ví? Možná se pod tímto nickem kryje příjemná, drobná paní, která se usmívá od ucha do ucha a je celá bez sebe. Vyhrála totižto další aukci. Tak pro kontrast, na jakou váhu máme brát loginy typu: květinka, méďa, looser, atd? Jinými typy loginů jsou ty, již něco označují. Ale ty asi budou mít nějaký vliv pouze na ty, kteří znají význam toho slova. Někteří dávají své inicjálky do loginu, jiní dávají svá jména a data narozenin, a ještě jiní něco úplně abstraktní, jako np. „1234567“. Dost originální myšlenkou na login je přidávání do loginu slova BID, jako np. „bidzabid“, „megabid“, „maxibid“. 
Z mé strany můžu říct, že můj login na začátku vypadal úplně jinak. Změnil jsem ho. Na výsledky nebylo třeba dlouho čekat. Jestliže-li nejsi šťastný se svým loginem, změň ho. Reklamuj se dobře vybraným loginem. 
Přeji Vám tvůrčí přístup k tomuto tématu. Na konec bych chtěl ještě něco dodat. Ani ten „nejlepší“ či „špatný“ login nezajistí úspěch. Ale může za to pomoci úspěch dosáhnout, což všem úpřimně přeji. 
Zdravím Rumcajs

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *