Zákaznícky Servis

Zatím ještě nikdo nenapsal nic milé na tému Zákaznického Servisu. Byly pochvaly týkající se servisu, ale nikdo nepsal o lidech, kteří za tím vším stojí. Abychom dostali naši zásilku, aby byl náš problém vyřešen a text na blog přečten Někdo to musí pořídit, vyřešit. Nemyslete si, že jsem vtírka. Vždyť co bych iz toho měl? :) Kromě toho je tolik důkazů, které o mých slovech svědčí.
Na začátek si vezměme zásilku. Určitě se tím zabývá samostané oddělení. Osobně si myslím, že toto oddělení má mnohem více práce než obyčejný internetový obchod, který má vlastní sklad se zbožím a může ho poslat „od ruky“. Jak víte, předměty jsou zasílány z různých internetových obchodů.
Znamená to, že zaměstnanec musí prostřednictvím servisu za1korunu.cz zboží objednat a poprosit o zásilku na naši adresu. Mohli byste říct vždyť to není nic těžké„, ale ne vždy jde všechno jako po másle. Já jsem dostal třeba zboží, kde byla jedna část předmětu poškozena. Bohužel, nenahlásil jsem to hned po obdržení předmětu (byl to dárek a tak jsme ho neotvírali). Zaměstnanec Zákaznického Servisu přijal reklamaci i přesto, že zboží jsem vyhrál pár týdnů dozadu. Nějaký čas to trvalo (asi z viny dodavatele) ale vše skončilo pozitivním výsledkem a obdržel jsem nový díl.
Těší také fakt, že dodávka zboží není servisem překročena. A pokud i jsou nějaké problémy, tak nás vždycky informují o případním zpoždění. Dostaneme také zprávu z číslem zásilky a informaci o kurýrní firmě. Spolupráce s takovými lidmi je velice příjemná. Jsem velmi rád, že jste si vypracovali takovou úroveň spolupráce. 
Prakticky na všechny mé otázky dostávám odpověď ještě téhož dne. S textem na blog jsem mněl taky odpověd v průběhu několika hodin.

Přeji Vám mnoho zajímavých zadání a co nejméně neodbytných klientů.

Doufám, že tento text si přečte i Váš nadřízený. Určitě bude z Vás potěšen. Máte fakt skvělý tým.

Zdravím
Závislý
 

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *