Každá rada je dobrá

Nemám dobrodružnou povahu, ani nadměrné sklony k hazardu. Když jsem se ale poprvé dostal na stránku za1korunu.cz, řekl jsem si, proč to nevyzkoušet. Nakonec, v každém z nás dřímá nespokojenost. Je už jen věcí osobnosti, zda pomyslnou uzdu popustit nebo přitáhneme hned v samém zárodku. No řekněte, kdo by odolal skvělé nabídce získat opravdu hodnotné věci  lidově řečeno „za babku. Dovolím si tvrdit, že jen málokdo, přestože výjimky potvrzují pravidlo. Pokušení jsem nakonec neodolal ani já.
Pustit se do dražení bez rozmyslu může skutečně jen sebevrah. A to v žádném případě nejsem. Dříve, než se do něčeho namočím„, raději si to v klidu s čistou hlavou důkladně promyslím. Jedno nepříjemné popálení mi snad vydrží do konce života.
Trvalo mi proto pár týdnů, dokud jsem si oťukal terén. Strávil jsem bezpočet času sledováním jednotlivých dražeb a počínáním jejich aktérů. Na pracovním stole se mi nahromadila pořádná kopa zápisků a poznámek. Až když jsem se cítil dostatečně vyzbrojen, rozhodl jsem se pustit do dražby v skálopevném přesvědčení, že úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. Ano, pár krát se mi povedlo trefit rovnou do černého a něco vyhrát. Jenže pokud položím na misku vah dal dostalnemůžu příliš vyskakovat radostí. Pokud se tedy chystáte pustit do dražby, nebo máte za sebou pouze první nesmělé kroky, možná čekáte, že tu nabídnu zaručený návod na úspěch. No musím vás zklamat. Nikoliv proto, abych se se svými zkušenostmi nechtěl s nikým podělit. Ale radit v tomto směru je stejná loterie jako šance na vítězství v samotné aukci. Proč? Protože dle mého názoru internetová dražba nemá logiku. Na to přijdete postupně i sami a určitě mi dáte za pravdu. Zatímco na klasické dražbě máte své protihráče rovnou před nosem, čímž můžete dost vydedukovat z jejich vystupování, chování i emocí a podle toho se zařídit, tu podobnou šanci ztrácíte. Pouštíte se do zápasu s anonymem skrytým za počítač, o kterém lidově řečeno nevíte ani měkké „f. Připravena strategie a taktika ztrácí jakýkoliv význam.
Spolehnout se můžete akorát tak na dvě věci. Buď vás potká neskutečné štěstí, nebo si přichystejte peněženku tučnější než vašich protivníků. Ideální by bylo mít oboje najednou. Ale nato bych se vůbec nespoléhal. Záměrně jsem zmínil protivníků, ne pouze jednoho. V těchto internetových dražbách bývá pravidlem, že o jednu věc se poperoučasto i dvě desítky zájemců. Jistě uznáte, že poprat se s takovou přesilou není vůbec jednoduché. No to zřejmě nemusím zvlášť zdůraznit. Tak hodně štěstí v dalším dražení, přátelé.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *