Důvody proč jsem zpátky

Těch důvodů je opravdu hodně. První opravdu nejzávažnější je moje dcera, která se  na tuto stránku potají registrovala. Chtěla vysněný tablet – tak to riskovala. Ještě štěstí, že jsem na to přišla. Lépe řečeno krutá pravda. Jen co jsem zrušila registraci na této stránce, sama se přiznala. Ale zároveň jsem našla na počítači stránku za1korunu a přihlášený nějaký ZUNO. Hned mi došlo o co asi jde. Dodatečně informuji, dcéře je 11 let.
Naštěstí k tomu, aby mohla dražit bylo nutné zakoupit BÍDy. To ji stoplo. Nemá 18 let, takže žádný účet, žádný paypal. Nejvíc mě ale bolelo, že mi lhala. Byla to její první lež, která mohla mít hrozné následky. Zachránila nás požadavka zakoupení BIDů. To musím tým pouze pochválit. Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že se moje dcera dá na něco takového. Teď to už vím, ale raději bych to poslouchala od kamarádky, jaký má problém, jak to zažít na vlastní kůži. Co následovalo?
Jednoduše žádost o zrušení účtu přes můj mail. Účet byl zrušen a problém částečně vyřešen. Samozřejmě, dostala zákaz na dost dlouhou používat počítač. No ve škole se k počítači dostane, vždyť to má i v rozvrhu. Domácí úkoly taky – prezentace přes počítač. Dále informace k projektům – internet. Tak toto nebyl velmi účinný zákaz. Tak jak ji potrestat? Bude mít samotný trest efekt?
Nechala jsem si to všechno uležet v hlavě a na co jsem přišla? Tak dobře. Ještě stále jsem viděla na dceři velké zklamání ale i odhodlání něco podniknout. Dostala jsem strach a tak jsem se rozhodla zakročit. Znovu jsem si otevřela účet. Přezdívku vymyslela ona, podmínky jak používat tuto stránku musela podrobně přečíst. Zkoušela jsem ji a četla to. Jak se dají získat bídy tak, aby za ně nemusela platit tak to věděla hned. Důležitá byla dohoda. Pokud chceš něco zkoušet, tak pouze pod mým dohledem. To jak dlouho jsem vymýšlela heslo ani nepíši. Jen tak aby na to nepřišla. Možná mnozí to považují za lehkovážnost, ale každé dítě je jiné. Ta moje si dá říct, ale musíte vědět jak na ni.
Hned na začátku jsem dostala dva krásné slohy. S tím měla na češtině dost problém, ale teď jsem do rukou dostala slohy na úrovni. Bohužel bylo na nich vidět, že to opravdu nepíše dospělý ale človíček plný naděje a samozřejmě i dávka najivity. Tak jsem jí dala podrobněji přečíst příspěvky, které jsou zveřejněny na vaší stránce. Hned pochopila, že tudy cesta nevede. Musím se pochlubit, za dost krátkou dobu pochopila, že tato stránka je pro ni samotnou dost nebezpečná a prostě není ještě pro ni. Doporučila jsem jí raději zahrát si svou hru. Možná někteří znáte hru The Sims3. Je to vlastně virtuální život simíka, který poslouchá příkazy jeho stvořitele. Proto jakoby žila další život v počítači. Dodala jsem pouze jedno. V životě to nefunguje jako ve hře – do kolonky napíšeš motherlode“ a na účet se ti připíše 50 000 simoleonů peněz. Proto jsem vlastně dostala její vášeň pro hazard pod kontrolu. Alespoň na jistý čas jsem schopná ji uchránit od chyb, které na děti číhají.
Jsem na sebe hrdá a doufám, že nikdo z hráčů takovou zkušenost nezažije.

Dost často mi proběhne hlavou, že jsem se neměla vůbec registrovat. Od toho momentu se v naší rodině začalo přímo scifi. Proto nevím přesně říct kdo dostal druhou šanci. nebo stránka za1korunu. Vždyť uvidím jak se bude dařit. Hrát budeme samozřejmě obě.   

Author: wellbid

Share This Post On

1 Comment

  1. To mi je úplně jasný.

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *