Moře plné úskalí

Moje loď zrovna vyplouvá z přístavu. Cílem je vzdálený ostrov, na němž je ukrytý poklad. Poklad, po kterém všichni touží. Je to laptop, ale ne tak obyčejný. Je magický a je velmi drahý. Tato plavba bude velmi dlouhá a plná úskalí. Nejsem první, kdo se vydal na tuto nebezpečnou cestu. Mnozí to již zkoušeli. Část z nich se vrátila zpět v doprovodu fanfár o jiných se nedozvíme. Bohužel, takový je život. Historie si pamatuje pouze ty největší mohykány. Pevně ​​doufám, že moje cesta nebude dlouhá a už za pár měsíců se vrátím domů jako bohatý vítěz.

v první den se mi povede doplout k ostrovu, který má být první zastávkou. Zde dostávám první klíče. Možná některý z nich otevře truhlu s pokladem. Dny utíkají, přeplavíme se přes další překážky. Jsme u dalšího ostrovu. Jmenuje se Ostrov hyen. Legenda říká, že pouze vyvolení přešli přes ostrovy bez problémů. Cena je příliš vysoká. Jakmile dorazím na břeh, tak na mě útočí. Hrdě zápasím. Mé úsilí není zbytečné, vykládám větší část klíčů a utíkám tak rychle jak se jen dá. Podařilo se. Dny se vlečou a já nemůžu spát. Sním o bohatství, slávě. V kostech cítím, že se moje dobrodružství chvíli skončí. Sklady lodě jsou vyplněny po břehy klíči. Jsem zvědavý, zda některý z nich bude ten pravý. Postupně zkouším každý klíč.
Na horizontu si všímám břeh, On je mým cílem. Zakotvíme loď a sadám do loďky. Poprvé budu stoupat po zemi, po níž stoupaly jen někteří. Vidím truhlu s pokladem. Zkouším klíče, pěkně jeden za druhým. Je jich tak mnoho, pomalu ztrácím naději. Tolik námahy nadarmo. Zůstal mi poslední. Vkládám do zámku, převrací a podařilo se! V rakvi je můj poklad! Od štěstí jsm celý bez sebe. Jsem bohatý, křičím. Moje práce a úsilí se vyplatilo a moje jméno si budou pamatovat navždy. Teď pouze musím chytnout vítr do plachet a vrátit se domů jako vítěz

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *