Jaký přístup k aukcím je ten nejlepší?

Před tím, než se vůbec zúčastníte nějaké aukce si většinou potřebujete pro úspěšné přihazování promyslet váš přístup k tomuto systému. V tomto případě se vám přímo vybízejí 2 hlavní způsoby jak k tomuto „obchodování“ přistupovat. 
Buďto můžete zvolit agresivní přístup, který funguje tak, že si nabijete účet vámi zvolenou částkou a celý účet vložíte do jediné aukce, což se vám může i nemusí povést, nebo však můžete zvolit konzervativnější přístup. Budu se snažit popsat nyní hlavní rozdíly těchto přístupů.  
1. Řekněme, že přihazujete agresivním způsobem a aukci vyhrajete, nejspíš to bude znamenat další pokračování v používání servisu wellbid. Co se však stane, když tuto jedinou aukci, do které jste vložili celé své naděje prohrajete?
Nejspíše na server wellbid již nezavítáte, protože budete stále vzpomínat na tu špatnou skutečnost či pocity flustrace, které jste museli prožít při prohrání této aukce. Tyto pocity se pak velmi těžko překonávají a váš případný návrat se vám nejspíše dost oddálí. To je asi hlavní nevýhoda tohoto způsobu – dařit se sice může, avšak když se přestane, tak to může znamenat konec celého vašeho přihazování. 
2. V případě zvolení konzervativnějšího přístupu, který osobně podporuji by váš styl měl vypadat následovně – pečlivě si vyberete tolik chtěný předmět aukce a začnete přihazovat, ovšem zde nastává velký rozdíl. Přihazovat sice začnete ale jen s omezeným množství bidů, řekněme na jeden automat, či jen na začátku aukce. V tomto případě pak můžete získat i věc v hodnotě několika tisíc např. i jen za 3 koruny a to pak je celkem rozdíl. Statistiky u jednotlivých aukcí jsou důkazem, že tento přístup se může opravdu velmi vyplatit. Jaké jsou tedy výhody tohoto přístupu?
a) vysněný předmět aukce lze získat klidně jen za 1 příhoz a vaše náklady jsou pak opravdu minimální, z toho plyne, že se začnete zapojovat do dalších aukcí a máte šanci získat další věci o které byste v případě agresivního přístupu nemuseli ani zavadit. 
b)vyhnete se tak dalším agresivním obchodníkům, kteří si např. dobili účet na částku 5 000 bidů a vaše náklady by pak byly zbytečné. Další výhodou je, že sice můžete přebít tohoto obchodníka s tak velkým účtem, avšak nikdo vám nezaručí, že se nepřipojí nový obchodník, který aukci pečlivě sleduje již od začátku a pak by vaše náklady mohly dokonce přesáhnout náklady na pořízení předmětu, což by bylo značně nevýhodné.
 Pokud jste se dočetli až sem, tak již jistě víte, že výhodnější přístup je ten více konzervativní, avšak nutit vás do něho nebudu, neboť je to přece jenom každého volba, co si zvolí. 
Přeji hodně úspěchů 😉

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *