Jak vyhrát Aukci?

Dražte ve svém stylu. Na výběr máte různé druhy Aukcí

Základní Aukce

jak-grac-1Vyvolávací cena každého předmětu vystaveného na dražbu je pokaždé 0 Kč a u každého Příhozu roste o stanovenou cenu. Náklady na Příhoz v Aukci jsou stanoveny pokaždé na tlačítku „Přihoď“ (np. „Přihoď x 3“). Částka, o kterou stoupne cena během dražby, je zobrazena na kartě Aukce (np. „částka Příhozu: 0,05 Kč). Čas na Příhoz je uveden v sekundách a je viditelný na kartě Aukce (np. „Aktuální Čas na Příhoz: 15 s.“).

Dražte ručně nebo nastavte Automat. Připravte si svou vlastní strategii!

Ruční Přihazování

jak-grac-2Chcete-li přihodit ručně, stiskněte tlačítko „Přihoď“. Číslo na tlačítku naznačuje, kolik BIDů  se z Vašeho Účtu odečte u každého Příhozu. Vždy pečlivě zkontrolujte, kolik Vás bude stát na Aukci jeden Příhoz, np. „Přihoď x 3“ znamená, že z Vašeho Účtu bude odebráno 3 BIDy. Pokud jste přihodily jako poslední – Váš Login bude zobrazen pod aktuální cenou. V případě, že bude Vaše nabídka přehozená, pod aktuální cenou se objeví login Uživatele, který je od této chvíle vítězem Aukce. Po každém Příhozu začnou stopky Aukce odpočítávat čas do konce dražby odnova. Čas na Příhoz se může v průběhu trvání Aukce měnit. Čím déle Aukce trvá, tím kratší je čas na Příhoz. Aktuální čas na Příhoz je vždy zobrazen na kartě Aukce. (np. „Aktuální Čas na Příhoz: 15 s.“) Aukce končí v okamžiku, když už nikdo jiný nepřehodí poslední, nejvyšší nabídku ceny v čase stanoveném na Přihoz a stopky dosáhnou hodnotu 00:00:00.

3_2-cardClockBid (1)

 

Přihazování pomocí Automatu

jak-grac-3Při dražení pomocí Automatu platí stejná pravidla jako při ručním přihazování. Rozdíl je však v tom, že Automat draží Vašim jménem, i když nejste na Portálu přihlašeni. Minimální počet Příhozů, který musí být na Automatu nastaven, je zadaný ve formuláři pro nastavení Automatu. Automaty draží v pořadí, jak byly nastaveny (změněny). Pamatujte! Jednou nastavený Automat již vypnout nemůžete. Můžete pouze změnit parametr počtu Příhozů Automatu. Pokud se na Vašem Účtu utratí BIDy nebo vyhrajete jinou Aukci a tím dosáhnete limit vyhraných Aukcí, Automat svou činnost přeruší. Ve chvíli opětovného dobití Účtu BIDami, za předpokladu, že se Aukce ještě neskončila, Automat sám obnoví svou činnost, a použije nově zakoupené BIDy.

Nastavení Smart Automatu

Chcete-li mít jistotu, že se Automat zapne až ve chvíli, kdy na Aukci zůstane už jen jedna osoba, nastavte Smart Automat. Jestliže by nebylo Smart Automatu, taková Aukce by byla akorát ukončena. Za zapnutí Smart Automatu se platí dodatečný poplatek (v BIDech). BIDy budou odečteny ve chvíli, kdy se Automat zapne.

Smart Automat můžete vypnout ještě před provedením prvního Příhozu. Keď sa Smart Automat zapína, “mení” sa na Bežný Automat a od této chvíle bude fungovat podle výše uvedených pravidel pro Běžný Automat. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

U nás má každý stejnou šanci. Počet Vítězů neustále roste!

Limity vyhraných Aukcí

Za 30 kalendářních dnů (720 hodin), můžete vyhrát Aukci s předmětem pouze pětkrát a v průběhu jednoho dne (24 hodin) můžete vyhrát jednu Aukci s Balíkem BIDů. Zboží koupené na Aukcích pomocí „Kup Teď“ se do limitu vyhraných Aukcí nepočítá. Limit pro každou vyhranou Aukci se počítá zvlášť a zmenšuje se samostatně. Jakmile dosáhnete limit, bude Vám přístup k danému typu Aukcí automaticky zablokován. Tato blokáda Vás má ochránit před útratou BIDů na Aukci, kterou byste stejně nemohli vyhrát.

Aktuální limity a termíny jejich platnosti můžete zkontrolovat po přihlášení se na Účet, a to kliknutím na nápis „LIMITY“, jenž se nachází na navigační liště, v horní části stránky. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *