Nejdražší meloun na světě

Před několika lety japonský obchodník, který se v každodenním životě zabýval prodejem ryb, vystavil na aukci … meloun, který vážil 7kg. 
Vodní meloun. Kdo by ho neměl rád? Je příjemným osvěžením nejen během tropických dnů, ale i v jakoukoliv jinou roční dobu. Dýně černé barvy z odrůdy „Densuke“ rostou jen v severní části Japonského ostrova Hokkaidó a díky své vzácnosti jsou obyčejně darované jako pozornost. Jsou výjimečnou odrůdou melounu. Mají černou barvu a jejich cena dosahuje astronomické ceny! Zajímavostí je, že za rok se urodí jen pár kousků. Meloun z odrůdy „Yubari“ byl prodán za mnohem vyžší cenu. Zákazník byl ochoten za něj zaplatit 23,5 tis. dolarů! 

Konečná cena za meloun z odrůdy „Densuke“ dosáhl cenu 6,1 tis. dolarů. Je to zatím nejvyšší cena, jaká byla za toto ovocí nabídnuta. Tyto melouny se dají koupit v supermarketech za „pouhých“ 188 až 230 dolarů. V čem spočívá jejich výjimečnost a čím se liší od melounů, které jsou u nás běžně dostupné v obchodech? Neobyčejně černá slupka a chuť, která se nedá s ničím porovnat. – Zdá se Vám, že jíte obyčejný, běžně dostupný meloun, ale není jako jiné melouny. Je křupavý a dost tvrdý. Po jeho snědení objevíte jiný výměr sladkosti. – Vysvětluje Kazuyoshi Ohira, mluvčí zemědělského podniku z Hokkaido.
Na našich aukcích na Portálu wellbid.com melouny nenajdete, avšak můžete vydražit tyčový mixér, którym dužinu rozdrobíme a po přidání ledu si můžete připravit chutné a osvěžující smoothie.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *