Právo silnějšího

Když se podíváme do světa zvířat, tak zjišťujeme, že nižší slouží vyššímu … že silnější vyhrává nad slabším. A možná nám přijde někdy líto toho kterého zvířetě, které se stane pokrmem predátora. Všímám si aukce na portálu a zjišťuji právě tuto skutečnost. Není to jen ve světě zvířat, ale odehrává se to i ve světě lidí. No dokud v přírodě je to nezbytné, v případě lidí to někdy zachází do „hyenismu“. 
Dnes jsem si otevřel několik aukcí a co nevidím – všude se používá automat. Neodcizuju to naopak. Když nám je dána tato možnost, je třeba ji využít. Tady právě nastává „právo silnějšího“. Jinými slovy – zákon zkušenějšího, právo člověka „se širokými lokty“. Pozoroval jsem jednu aukci a zjišťuji, že někteří zbytečně utrácejí BIDy. Nesoudím je, naopak, jsou nezkušení a hledají cestu k vítězství, která však bude těžká. Přihazují, i kdyby nemuseli. Proč? Neboť kde „dva draží z automatem“ třetí může pozorovat a v pravém čase vstoupit do licitování aukce. 

Je to ovšem o zkušenosti, vědět odpozorovat určité „tahy“, aby člověk mohl „zamíchat kartami“. /Lidé, sedněte si k portálu Wellbid a pozorujte aukce – nehrajte/. Můžete se naučit pár věcí, které Vám později pomohou. A pak řeknete – skutečně, šel jsem do toho bez rozmyslu a proto jsem prohrál..
Já Vám přeji soutěživost. Nezlobte se na silnější. Možná si nejdříve vyberte „lehčí aukce“ a tady se učte. Nechtějte se rovnat predátorům hned na začátku. Neboť víte, jak to dopadne – budete ne „snědení :), ale ochuzení“ o pár stovek bidů. To chcete? Já ne.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *