Školní zajímavosti ze světa

Prázdniny, to je skvělý čas vyplněn mnohými atrakcemi. Každé dítě se loučí s prázdninami se slzou v oku. Na ramena si dávají tašku plnou knih a sešitů a jdou na první vyučovací hodiny. Na celém světě děti začínají školní rok v různých měsících roku. Jak to vypadá v zemích, kde je Portál wellbid.com/za10groszy.pl? 
S příchodem prvního zářijového dne zvonek zazvoní ve školách na v Čechách, ale i v Polsku, v Anglii, ve Francii, v Maďarsku a za mořem ve Spojených Státech Amerických a Mexiku. Na Slovensku děti jdou do školy druhého září. Ve Španělsku, v Itálii a v Portugalsku půjdou žáci do školy až v druhé polovině září. V Rusku se škola začíná také v září, avšak v této zemi chodí děti do školy kratší čas, protože jejich prázdniny začínají již koncem května. 

Takovou zajímavostí pro Evropany je to, že obyvatelé z Austrálie začínají školní rok v lednu a končí v prosinci. Je to tak i v Sinapuru. V Brazílii děti slyší první zvonek až po karnevalu, tedy v únoru. Jejich kolegové z Argentiny však sednou do školních lavic na začátku března a „sedí“ tam až do prosince. V Japonsku žáci začínají školu v dubnu a končí ji koncem března. Školní rok se tam dělí na tři semestry. Pro děti v Indonésii odpočinek končí začátkem července, zatímco v Německu děti akurat začínají prázdniny. 
Rodiče, do konce prázdnin zostało ještě pár dní. Vydražte na aukcích wellbid.com supermoderní fotoaparát a zachyťte ty nejkrásnější, bezstarostní chvíle svých ratolestí. Sbírejte vzpomínky na krásných fotkách!

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *