Je sklenice z poloviny prázdná nebo z poloviny plná?

Častokrát se sám sebe ptám: Je tá sklenice vody z poloviny prázdná nebo plná? Když jdou věci podle mého plánu a daří se mi dosáhnout stanoveného cíle, tak je z poloviny plná. Když jsem na poražené pozici, tehdy je bohužel z poloviny prázdná. Takové výsledky jsou i při mé účasti na portálu wellbid.com.

[pullquote]S tvrzením, že sklenice je z poloviny plná, se nejčastěji ztotožňují optimisté. Prohry jich neodradí.[/pullquote]

S tvrzením, že sklenice je z poloviny plná, se nejčastěji ztotožňují optimisté. Prohry jich neodradí. S velkou vytrvalostí draží dál a to až do chvíle, kdy se jim to podaří a dosáhnou vítězství. Jsou to lidé, kteří jsou nastavení na okolní svět a lidi pozitivně. Jiných nekritizují, přijímají realitu takovou, jaká je opravdu.

Jiný typ lidí jsou pesimisté. To právě oni tvrdí, že je sklenice z poloviny prázdná. Mají na svém účtu několik malých úspěchů – vítězství na Aukci Začátečník, nákupní poukázku, drobný předmět. To je vše. Když se opět pokoušejí, ale jejich pokusy jsou marné a z účtu mizí další BIDy, couvají. Odstraňují účet, jsou nešťastní a častokrát se o stránce vypovídají nelichotivě. Chybí jim odvaha postavit se k dané věci s nadhledem. Svět malují v tmavých barvách.

szklanka-300x138Třetí typ osób, jenž se účastní dražeb spojuje schopnost identifikovat svou pozici. To zrovna oni diskutují nad tím, zda je sklenice z poloviny plná nebo prázdná. Jsou to osoby, jejichž nálada se často mění, tedy jako já. Těžko se rozhodují a když prohrají boj, vzdají to, ale jen na chvíli. Po určité době se opět vracejí k dražených, motivováni potřebou odtržení se od každodenních povinností a vydražením cenných předmětů.

Jakým typem jste Vy? Napište to do komentáře.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *