PlayStation nebo Xbox?

PlayStation nebo Xbox? Nadšenci her nové generace se už léta dohadují, která z konzolí je lepší. Závod o přízeň hráčů je v největším proudu. S každým dalším modelem je tento boj ještě více tvrdohlavejší. Jakými novinkami vábí Sony a Microsoft své klienty? Splňují nápady světových potentátů  očekávání zákazníků?

[pullquote]Není pochyb o tom, že konzoli kupujeme na to, abychom na ni hráli. Proto je velmi důležité, aby bylo dostupných co nejvíce populárních her. Někteří mají rádi ty pro PS, jiní by nikdy v životě nerezignovaly ze zábavy na Xbox.[/pullquote]

Tak jako Sony, i Microsoft se snaží vyjít vstříc očekáváním klientů. Překvapují nás „technickými novinkami“, protože vědí, že každá novinka láká jako magnet. Lákání inovačními řešeními je jednou ze zbraní dávných rivalů. V závislosti na vkusu, hráči věnují pozornost různým parametrům zařízení. Podívejme se, jak se společnosti snaží svést věrné fanoušky konzolí.

Není pochyb o tom, že konzoli kupujeme na to, abychom na ni hráli. Proto je velmi důležité, aby bylo dostupných co nejvíce populárních her. Někteří mají rádi ty pro PS, jiní by nikdy v životě nerezignovaly ze zábavy na Xbox. Osobám, které své dobrodružství teprve začínají doporučujeme prohlédnout si dostupný seznam her a na základě toho se rozhodnout. Jedna věc je jistá – Sony a Microsoft se zaměřují především na exkluzivní hry, jako např. Destiny. Podle mnoha uživatelů Xbox nabízí lepší střílečky, jako např. „Halo“ a „Gears of War“. Oceňují také závodní hry jako „Forza“ Sony také může být pyšné ze svých závodních her.

29listopadaMF-2Dobrým příkladem je například „Gran Turismo“. Střílečky na PS nejsou obléhány tak, jako na Xboxu, ale Sony má skvělé akční hry, např. „Uncharted“. Esem v rukávu Xbox je automatická funkcjonalita EA Access (EA, tedy Electronic Arts – je to největší vydavatel sportovních her). Díky tomu můžeme hrát „FIFA“, která je oblíbenou hrou fanoušků fotbalu. Fanoušci japonských produkcí nejčastěji vybírají PS, protože je jich tam mnohem více než na Xbox. Co je důležité, Microsoft vyžaduje, aby byly hry od autorizovaných predávajících. Sony takového ohraničení neklade, proto je pro uživatele více přijatelný.

 

Sony-PlayStation_4_500GB_wellbid_o_1Když jsme už u her, měli bychom napsat několik slov o samotném zařízení. PlayStation má ovladač s dotykovou ploškou a doplňkovým sluchátkem. Ale ovladač od Xbox je větší a stabilnější. Výhodou této konzole jsou i lepší rozmístěny tlačítkek, což má za následek větší pohodlí při hře. Kromě toho, u některých modelů najdeme Xbox Kinect senzor, který detekuje pohyby, gesta a hlas. To je skutečnou lahůdkou pro milovníky tanečních a hudebních her. Na druhé straně, PlayStation se může pochlubit lepší grafikou, tedy krásnějším obrazem. Hráči ocení také funkci Remote Play, která umožňuje dálkovou hru bez televizoru pomocí smartphonu nebo PS Vita.

Obě konzoly jsou známy jako systémy pro domácí zábavu, protože kombinují funkce notebooku a TV. Tyto platformy umožňují nejen hru, ale jsou také využívány k zobrazení videí, fotografií a přehrávání hudby. Přístup k internetu není potřeba zmiňovat. Všechny multimediální aplikace na jednom místě! Pokud jde o design, PlayStation má atraktivnější kryt a v obýváku se lépe prezentuje. Microsoft je v této oblasti v nevýhodě. Nepřející ji přirovnávají ke staré VHS. Všichni ale víme, že ne šaty dělají člověka.

xbox_one_wellbid_o_1Volba jedné nebo druhé konzoly do značné míry závisí na individuálních preferencích hráčů. Ty se řídí počtem a typem dostupných názvů. Další návnady, sice téz důležité, ustupují do pozadí. Nejdůležitější je, aby bylo možné ponořit se do světa svých oblíbených her. Pak už nic jiného ke štěstí nepotřebují.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *