LEGO – skvělé kostky z dětství

Lego stavebnice pocházejí z Dánska a jejich název se odvádí od hesla „Leg godt“, tedy „dobře se bavte“. Jejich tvůrci asi nepředvídali, jak velmi populární bude mezi dětmi tato značka.

10122014-MFPrvní série stavebnic byla vyrobena v roce 1949 a způsob jejich ukládání byl patentován 9 let později. Produkce se lety vyvíjela a na trh byly uváděny novější a bohatší kolekce. Stavebnice dodnes nescházejí s obchodních poliček. Ceny jsou také poměrně vysoké, ale hlavní vlastností, ve srovnání s jinými značkami, je to, že se dají spojit bez ohledu na to, ze které jsou sestavy. Díky tomu mohou naše děti rozvíjet svou představivost a stavět stále větší hrady, vozidla či malé makety, aniž se museli dívat na instrukci, která je pouze odrážedlem pro další zábavu.

Z mého dětství si do dnešního dne pamatuji výstavy s největšími stavbami z LEGO kostek, jenž měly charakteristické tvary, směšné postavy a neuvěřitelné detaily. S ruměncem na tváři si připomínám také vytvoření rekordu s uložením nejdelší stonožky z LEGA … Utkvělo mi to v paměti hlavně proto, že to byla dost vážná událost a neměli jsme vyučování. Všichni jsme tak mohli společně ukládat monštruálne tvary stonožky.

Byly to krásné časy a co je nejdůležitější, stále trvají. Každé dítě se těší z dárku, jako LEGO stavebnice. Je to nadčasová hračka, rozvíjející fantazii dítěte a jeho manuální schopnosti. Sama mám už tři krstní děti. Vím, kolik stojí dárky pro děti na narozeniny, Vánoce či Den Dětí.

Portál wellbid.com vyšel rodičům a všem, kteří mají v rodině děti, vstříc. Vydražit stavebnici LEGO za pár korun je skvělou příležitostí. Takové stavebnice stojí v obchodě hodně peněz. Takto můžete navštívit děti s pyšně podnesenou hlavou, vždy s dalším balíkem kostek.

Do LEGO se zamiluje každé dítě, bez ohledu na věk. Kostky jsou také skvělou příležitostí pro společnou zábavu s rodiči. Upřímně! Kdo z nás nemá rád LEGO?

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *