Když se šéf nedívá

Na aukcích na Portálu wellbid.com, podobně jako ve velké korporaci, můžeme potkat mnoho osobností. Co kdyby tak zaměstnanci v volné chvíli, během nepřítomnosti nadřízeného, začali na aukcích mezi sebou soutěžit?

03122014-1-MFJaké osobnosti by se projevily?

Nerozhodnutý Typ potřebuje na rozhodunutí více času a často mění ho mění. Neví, které aukci by se měl zúčastnit. Pokud se už rozhodne, po několika chvílích a velkém množsví utracených Bidů rezignuje a začíná dražit na jiné aukci.

Nadmíru Souťěžlivý Typ se řídí příslovím „přes mrtvoly do cíle“. V práci, ani na aukcích nebere ohled na nikoho!Draží ostře a někdy se snaží používat nedovolené chvaty. Během aukcí útočí na chatu na jiné a v práci vyvolává konflikty kvůli drobnostem. Cítí spokojenost až tehdy, když se mu podaří dovršit svůj cíl a sáhne po vítězství – vyhraje aukci a … podmaní spolupracovníka.

Typ Skúmač se snaží poznat okolní prostředí. V práci má rád komplikované problémy a tvoří různé teorie. Jak se chová na aukcích? Pozoruje, analızuje a staví hypotézy. Obchodní podmínky Portálu má v malíčku a dokonale ovládá všechny funkcjonality stránky.

Typ Panikař je na první pohled klidný a ovládá se. Jakmile se však najde v krizové situaci, ukazuje svou pravou tvář. Je k nepoznání. Pokud má někdo před ním náskok, začíná panikařit – v práci i na aukcích. Draží, přihazuje ručně „na slepo“i přesto, že má zapnutý automat. Když prohraje, začíná plakat a v celé té hysterii… odstraňuje účet nebo dává výpověď.

Rôznorodnost charakterů na pracovišti má za to, že je to také zdroj konfliktů a neporozumění. Tak jako na aukcích, kde se setkává celá řada indivualít. Rozdíl je však podstatný – v práci se navzájem známe, víme jméno a příjmení. Na aukcích však vystupujeme pod přezdívkou, čímž jsme jakoby anonimní. No, je to jakoby. Podle toho, jak se náš kolega zpráva při práci, se můžeme dozvědět, kdo je naším protihárčem 🙂

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *