Co cítím, když dražím?

Účast v dražbách ve mně vyvolává mnoho různých emocí. Doprovázejí mě v každé minutě aukce. Křičím z celé duše, když protihráč přebije mou nabídku. Obávám se, jestli se mi podaří znovu vyhrát. Rozčiluji se a přemýšlím nad tím, kolik automatů se ještě přidá do hry.

co_czuje_gdy_licytuje1-MFEmoce jsou přirozeným lidským reflexem. Nestydím se za to a nemyslím si, že jsou zbytečné. Spíše naopak – jsou nezbytné a povzbuzují mě, abych mohl jít dál. Vím, že dokážu obětovat všechno co mám, jen abych dosáhl svou vysněnou věc. Sleduji své reakce, identifikoval jsem několik klíčových stavů, které mě během dražení provázejí.

Rozhodnutí – Moje mysl je nastavena na cíl a chci to dosáhnout. Chytám se úkoly, bez ohledu na náklady, které si to vyžádá. Neúspěchy mě trápí. Padám a vstávám mnohem výkonnější díky zkušenostem.

Nejistota – V hlavě se mi rodí otázky, na které neznám odpovědi. Nabídne někdo více v poslední chvíli? Uplatní se moje tajná strategie? Nejsem si jistý svou pozicí. Nevím, co pro mě připravili jiní protihráči. Prostě nevím, jak se situace vyvine. Proto jsem toho názoru, že tento stav se mísí se zvědavostí.

Zamyšlení – „Dražit, nebo nedražit … to je otázka!“. Když přemýšlím, můj protihráč čeká na to, že chvilku nepozornosti zamění na vítězství. Vyplatí se dražit dál? Nechat to tak? – To jsou otázky, které mám v hlavě.

Pochybnosti – Mívám chvilky pochybností, zda ztratím nejen BIDy ale i víru ve vlastní schopnosti. Snažím se vychopit. Nechci, aby v mé myslí zavládla apatie.

Strach – mohutný nepřítel, který rodí samé pochybnosti. Dokáže zpacifikovat. Co když se mi to nepovede a zůstanu s prázdným účtem a bez výhry?

Vztek – přirozená reakce, když mi někdo vejde do cesty a to v chvíli, kdy to nejméně čekám.

Zuřivost – nejvyšší level zlosti, její důsledek. Obětoval jsem svůj čas, bidy a nějaká hyena líže smetanu! Ech! Skáču vzteky!

Únava – žádné úspěchy v dražbách, žádná dobrá taktika. O únavě přichází rezignace – ta pevnost, že už víc nebudu dražit, protože se to nemá význam. Naštěstí je to obyčejný, krátkodobý postoj a stačí, že se moje karta změní v nejméně očekávané chvíli a … ukáže se RADOST – je to stav, který si přeje každý. Něco, co se slovy nedá popsat. Když vyhráváme aukci, jako bychom byli v sedmém nebi.

Právě kvůli té radosti, bez ohledu na emoce, budu dražit dále.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *