Na aukci jako u moře

Miluji procházky po mořském břehu. Hlavně teď, v zimě. Prázdná pláž, písek pokrytý sněhovou přikrývkou, šum vln. Taková příroda mě vede k přemýšlení. Aukce jako moře… Po několika dražbách na Wellbid a sledování jiných dražících se mi nasunula takové přirovnání. Proč?

27.12.2014_MFČAS. Většina z nás cestuje k moři raději v létě. No jsou i tací, co mají raději mořské prostředí právě na podzim a v zimě. Podobně je na aukcích: největší aktivitu jsem tu viděl odpoledne a večer, kdy se již většina z nás vrátí domů z práce nebo ze školy. Je tu rušno jako v létě v nadmořských letoviskách. Na jaře, nebo na podzim zde davy nepotkáte a na aukcích je rušno v noci. Ráno na portálu je jako pobřeží ztuhlé ledem – několik osob, které mezi sebou bojují o cenný produkt. Neberou ohled na to, zda je den či noc, tak jako ti, kteří se procházejí pláží v mrazivý den a mráz jim štípe tvář.

VLNY. Moře je málokdy klidné a tiché. Nejčastěji vlny hladí břeh. Tak jako na plném oceánu, tak i během trvání aukcí nebudete mít v kulminačním bodě klid. Čím je předmět atraktivnější, tím více smělců připlouvá do přístavu. Začíná opravdová mořská bitva o cenné poklady. Ne jeden účastník ztratí truhlici plnou Bidů a utopí se v… slzách.

CÍL. Jedni se k moři chystají rekreačně, touží po odpočinku. Jiní opět cestují s cílem vydělat si. Tak jako účastníci aukcí Wellbid, jedni používají aukce jako skvělou zábavu, příjemný způsob na strávení času. Jiní vidí aukce jako dodatečný zdroj příjmů – nákupní poukázky či hodnotné předměty vyhrané/koupené za výhodní cenu.

PŘEKVAPENÍ. Moře je překvapující, nepředvídané, směnné. Nevíme, kde a kdy se u zkoumání mořských hlubin osune zem pod našima nohama. Průběh aukce je nepředvídatelný. Může se skončit po několika sekundách nebo trvat několik hodin.

EMOCE. Západ slunce v nás vyvolává úctu, hvězdy a měsíc nás uvedou do blažené nálady. Když je moře bouřlivé, máme strach. Kdo z nás neměl zvýšený tlak a bušící srdce při aukcích? Kdo necítil tu radost po vyhrání aukce?

NEKONEČNO. Tak jak se nám zdá moře dalekosáhlé, když díváme na horizont, ať aukce na Wellbid nemají konce! Ať jsou nabízeny pouze nové předměty a zábava nech trvá po celou dobu!

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *