Sleduj ostatní a vyhrávej na aukcích

Aukce jsou většinou nepředvídatelné. Nevíme, co se stane, jaký bude konečný výsledek, kdo bude vítězem? Hledáme odpověď na otázku, jak pomoci svému štěstí. Zajímavostí je využití psychologie při aukcích. Mají osoby, které dobře sledují činnosti protihráčů, větší šanci na výhru?

14012015_MFZ jedné strany se nám to zdá být pravděpodobné, z druhé strany to může být mnohem komplikovanější. Co má vliv na to, že rezignujeme z dražeb? Proč nejsme ochotni vzdát to? Proč někdy čekáme na tu „správnou chvíli“ a jak ji můžeme definovat?

Poznat svého oponenta je prý nejdůležitější. Tehdy se však objevují pochybnosti:
Dokážou ti,
co znají tajemství lidské psychiky, předvídat náš další krok? Na co musíme dávat pozor při analýze konaní protihráče? Které prvky naznačují o jeho snaze zapojit se, a které o tom, že chce couvnout? Co když je na druhé straně někdo, kdo pozná můj typ myšlení a dokáže spojit mé rozhodnutí, tedy má nadomnou náskok?

Každý z nás může vyzkoušet tyto psychologické taktiky. Důležité je pečlivě sledovat a analyzovat. Podívejme si tento zajímavý příklad:

Aukce předmětu v hodnotě více než 140 €. Začátek je klidný, několik ručních příhozů. Hned na začátku se nastínil rozhodnutý hráč, který vytrvale probíjel každou nabídku a nečekal na poslední sekundy na přihození. Nakonec se do hry zapojil automat. Doposud dominující hráč se hned vzdal, jedna osoba se ještě snažila navýšit automat ručním příhozem.

Vyplatí se ale zahloubit do tématiky způsobů uvažování těchto hráčů. Ten, kdo na samém počátku přihazoval pevně a byl na první pohled vytrvalý, nakonec automat nenastavil. Osoba, která nastavila svůj automat, měla pravděpodobně na účtu pouze několik Bidů nebo se účastnila jiné aukce a byla omezena limitem. Tato osoba byla lehkým protihráčem.

A vítěz? Jeho logika je možná naivní, ale v tomto případě přinesla žádaný výsledek. Rozhodl se přihazovat ručně a jak můžete vidět, námaha, která byla na první pohled zdánlivě předurčena k neúspěchu, se vyplatila.

Závěr: na aukcích můžeme najít hodně z psychologie. Možná ponoření se do této tématiky pomůže odhadnout způsob konaní protihráče a získáme nad ním převahu? Přeji to všem čtenářům blogu – sledujte a vyvoďte z toho správné závěry.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *