Laptop, tablet nebo smartfón?

 

Sedím ve vlaku a namísto nesmyslného dívání se přes okno sleduji spolucestující. Naproti mně sedí elegán s laptopem na kolenou, vedle něho dívka s tabletem a dva místa dále někdo neustále něco prohlíží ve svém mobilu. Známý obrázek, však?

17.01.2015_MFNe žeby mi to vadilo, spíše naopak – názorně to ukazuje naše potřeby. Vím také, proč někdo potřebuje laptop, někdo jiný tablet a jiným zcela stačí mobilní telefon. Podívejme se tedy společně, čímž se tato tři zařízení liší.

Laptop nebo netbook je praktickým řešením pro ty, co často cestují. Nejen pro podnikatele ale i studenty, kteří stále cestují mezi školou a domem. Moderní laptopy jsou opravdu výkonné, dokážou propracovat na jednom nabití baterie několik hodin a jsou každým rokem lehčí. Přenosný internet nebo přístup k wi-fi nám umožňuje pracovat z každého místa, sledovat filmy během cesty nebo hrát nějakou hru.

Před několika lety tablety nebyly populární. Byly poměrně drahé a svými technologickými vlastnostmi byly daleko za laptopy. Dnes potkáte lidí s tabletem skoro kdekoli – v kavárně, ve škole, v metru. Pokud jde o funkce, je to v podstatě trochu větší a výhodnější smartphone, ačkoli ne všechny mají 3G a nedá se z nich tedy volat. Nejjednodušší řečeno: čím lepší baterie a obrazovka, tím je tablet dražší. Jejich plusem je snadná obsluha a můžeme stáhnout stovky aplikací. Každý najde něco pro sebe. 

Obsluha dotykové obrazovky je také skvělá. Je absolutně jednoduchá, dokážou to už děti. Proto některým stačí na prohlížení či využívání oblíbených aplikací, hraní her obyčejný smartfone. Stačí palcem dotknout správnou ikonku a můžeme začít. Nespornou výhodou telefonu je to, že ho nosíme s sebou všude a jen málokdy ho necháme doma. Pokud se nudíme na letišti, během cestování autobusem – jednoduše vytáhneme z kapsy smartfone. Rodiče malých dětí také vědí, jak velmi užitečné jsou aplikace pro děti 🙂

Nakonec pouze dodám – laptop, tablet nebo smartphone – všechno jedno, jen abychom vybrali zařízení, které odpovídá našim potřebám. Můžeme mít také všechny 3 a využívat je podle potřeby.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *