Vaše dotazy budou zodpovězeny

30.01.2015_MF_long

Chcete vědět bližší informace ohledně Vašeho Účtu? Zamýšlíte se nad tím, kdy Vám bude vyhraný předmět doručen? Máte problém s nákupem BIDů? Využijte kontaktní formulář, a zašlete nám svůj dotaz.

Užitečné informace ohledně fungování Portálu najdete na našem blogu v záložkách:

Nápověda, FAQ a v Obchodních podmínkách. Díky průhledné formě a dělení na příslušné sekce tam najdete vše, co by měl vědět každý uživatel. Nápomocné jsou totéž odkazy, jenž Vás přesměrují na příspěvek, který s daným tématem navazuje. Takovýmto způsobem můžete získat nové znalosti o Portálu mnohem rychleji. Máte-li i přesto pochybnosti nebo otázky, směle pište na Zákaznickou podporu.30.01.2015_MF_small

Proč se vyplatí psát na Zákaznickou Podporu? Protože naši konzultanti udělají vše pro to, abyste dostali co nejlepší srozumitelnou odpověď. Vysvětlí Vám například, jak vyřešit technický problém, můžou napovědět, co dělat v případě problémů s platbou za BIDy nebo Aukci. Seznámí Vás s procedurou spojenou se zásilkou zboží. Je to pouze část to, s čím se můžete obrátit na Zákaznickou Podporu.

Pokud se Vám stane, že nebudete vědět co dělat, kontaktujte naši Zákaznickou Podporu – v této situaci je to nejlepší řešení. Nemusíte už spekulovat – stačí, když vyplníte kontaktní formulář. Naši konzultanti Vám objasní krok za krokem, jak postupovat a kde na stránce najdete odpověď.

Zákaznická Podpora pracuje v pracovní dny, v hodinách 8.00-16.00 hod.

Obraťte se na nás. Těšíme se na vaše otázky.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *