Závody Rally jako dražby

Už nějakou tu dobu se zajímám o automobilové závody. Nedávno jsem se taky stal uživatelem portálu Wellbid.com. Aukce na portálu a vzájemný boj mezi účastníky mi připomínají souboje na trase mezi vodiči.

31.01.2015_MFPřed přistoupením do závodu musí být řidič příslušně připraven, vyškolen, odpočinut a auto musí být připraveno na tip, top. Bez auta totiž závody nevyhraje. Rovněž je to i na aukcích. Účastníci aukcí musí být před zahájením dražby také připraveni – vymýšlejí taktiku, sledují podobné aukce, čtou příspěvky na blogu, chtějí získat co nejvíce znalostí a dopracovat svou taktiku. Musí být odpočatí, mít vhodný počet BIDů plus … rychlý počítač a internet. :).

Během závodu je řidič maximálně soustředěný a důkladně poslouchá svého pilota. Jsou i takové situace, kdy musí rychle a náhle reagovat, protože to může mít za následek jejich náskok nad soupeři nebo například, aby zabránili nehodě. Nemají tehdy čas na přemýšlení, musí rychle rozhodnout. Profesionál to dělá intuitivně, bez rozmýšlení.

Na aukcích se profesionálové také soustředí a panujít nad emocemi. Dražících častokrát provází velký stres, který má zaklady ve snaze vyhrát danou aukci nebo strach z neúspěchu. Uživatelé dělají spontánně rozhodnutí během dražeb hlavně tehdy, když chtějí přelstít své rivaly. Používají originální strategie, zaskakujícího taktiky. Někteří z toho mají užitek, dobře se jim vodí a aukce vyhrávají. Ostatní se bohužel musí vyrovnat s prohrou. Další zase rezignují, „vypadávají z trasy“.

Během dražeb se častokrát rozčilují, hlavně pokud dražba nejde podle jejich plánu. Častokrát se stává, že se do hry někdo zapojí v té nejméně očekávané chvíli. V Rally je to podobné – když řidič přejde přes kontrolní bod a dozví se, že jeho čas byl horší od protihráčova, začíná být nervózní. Je tu ale závažný rozdíl: když je na stres vystaven dražící, může ztratit pouze BIDy. V případě, že řidič své emoce nebude vědět kontrolovat, může to mít za následek havárii nebo poškození vozidla. Řidiči se závodí, aby získali uznání, pozici, prestiž ale hlavně, aby získali cenný pohár. Dražící se závodí mezi sebou, bojují o vysněný předmět a vlastní spokojenost.

Automobilové závody a aukce provázejí kromě stresu a nervů také vzrušení, radost a spokojenost po vyhrání závodu/dražby. Bez ohledu na to, zda sedíme za volantem nebo před počítačem, emoce jsou nezapomenutelné.

Author: wellbid

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *