Aukce jako šachová hra

Co mají společného aukce na wellbid.com s šachovou hrou? Naše dražby připomínají šachový duel. V obou případech je klíčem úspěchu dobrá strategie.

Dražby jakož i šachové partičky musí začít od promyšlené strategie. Na výběr máte několik možností: na wellbid.com nastavujete Automaty a přihazujete ručně. Na šachovnici využíváte na realizaci svého plánu různé figurky. Šachista musí například obětovat svoji věž, aby zachránil nejdůležitější figurku, krále. Na wellbid.com musíte na vítězství utratit více nebo méně BIDů.

Během dražby a šachového duelu můžete využít tajnou zbraň. Na wellbid.com je mnohdy esem v rukávu Smart Automat. Protihráč nikdy neví, jestli jste Smart nastavili. V šachách je to dáma – figurka, která se může pohybovat po šachovnici libovolným směrem a o libovolný počet políček. Společnou vlastností Smart Automatu a Dámy je jejich nepředvídatelnost.

BLOG_2015_09_001---tydzien-36_MF(1)V obou případech je dobré zůstat ve střehu a udržet koncentraci. Šachovnice a stránky aukcí jsou cenným zdrojem znalostí o soupeřovy taktice. Pečlivé pozorování umožňuje snadněji rozpoznat jeho záměry. Plány mu můžete překazit jedním pohybem: v šachách tahem na jezdce a na aukci příhozem ve správnou chvíli.

V šachách musíte dávat dobrý pozor na krále – pokud protihráč táhne na tuto figuru, souboj vyhraje. Rovněž na aukcích musíte dávat pozor na čas aukce. Pokud stopky přijdou na nulu a vy nestihnete stisknout tlačítko „Přihoď“, dražbu vyhraje někdo jiný.

Šachová partička a dražba se mohou kdykoliv skončit. Nejkratší mistrovský šachový duel měl pouze tři tahy. Podobné je to i na aukci – některým se podařilo vyhrát již jedním příhozem. Právě proto není snadné odhadnout průběh dražby či šachové hry. Nevíte, kolik tahů budete potřebovat, abyste mohli říct „Šach a mat“. Totéž nevíte, po kolika přihozech (a jestli vůbec) budete vítězem.

Šachy a tradiční aukce byly kdysi považovány za elitáři setkání, určené výlučně pro úzký kruh vyvolených. Nyní si můžete šachy zahrát kdekoliv a s kýmkoliv. Na wellbid.com všichni zájemci – bohatí či méně majetní – mohou přihazovat a kupovat za pár korun. Vy můžete také! Proto nečekejte a chopte se příležitosti. Dražte na našich aukcích.

Author: julia

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *