Začátečník

Pár měsíců tomu mi moje známá řekla o wellbid.com. Na stránku jsem se přišel podívat ze zvědavosti a hned jsem si všiml velmi nízké ceny předmětů, jenž lidé vyhrávali. Neztrácel jsem tedy čas. Zaregistroval jsem a a koupil jsem si balík BIDů.

Začal jsem na aukci s nákupní poukázkou. Přiznám se, na začátku jsem byl moc nejistý. Dražili jsme tři. Asi po třech minutách se přidali další a „jakési Automaty“, jenž neustále mou nabídku navyšovali. „Stačilo, mám toho dost“, pomyslel jsem si. Dnes už vím, že Automaty pouze plnili svůj úkol: prostě jsem se lekl.

BLOG_2015_09_001---tydzien-36__MF_2Po útěku z mé první aukce mi zbylo ještě několik BIDů. Všiml jsem si, že na jedné aukci o balík 100 BIDů byl malý zájem. Riskl jsem to… a vyplatilo se mi to! Balík byl můj po třech příhozech. Škoda, že jsem nemohl dražit další. Z druhé strany, díky limitu 24 hodin není na těchto aukcích až tak moc zájemců.

Všechny BIDy se minuly závratnou rychlostí. Byl jsem nezkušený a dražil jsem nerozvážně, bez žádného plánu. Nicméně s každou další aukcí mi to jde mnohem lépe. Naučil jsem se moudře využívat „ty strašné Automaty“, které jsou výhodné a nápomocné. Někdy mi umožní klidně se vyspat. 🙂

Samozřejmě, strategie, která by byla účinná na všech aukcích, neexistuje. Vždycky je tu možnost, že ji někdo odhalí, nebo položí protihráče na lopatky. Nejdůležitější však je: přihazovat rozvážně, nedat se unést emocím a vědět, kdy říct konec (vysněné aukce se přece často opakují).

Doporučuji Vám dražení na wellbid.com. Vždyť musí to být takové krásné koupit zbrusu nový Apple iPad za 5 korun? Ano – na ukončených aukcích jsem tu už viděl i takovéto ceny. 🙂

Author: julia

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *