Velký come back, t.j. „Rise of the Tomb Raider”

 

Konečně – už je to tady! Dnes probíhá světová premiéra jedné z nejpopulárnějších videoher. Majitelé konzol Xbox 360 a Xbox One už dávno mnuli ruce. Nejvyšší čas ponořit se do světa „Rise of the Tomb Raider“.

Na další odhalení dobrodružství Lary Croft jsme museli čekat 2 roky. Trpělivost fanoušků kultovní série byla bohatě vynahrazena. Dílo ze Studia Crystal Dynamics je hrou připravenou s velkým ohlasem, kolem níž se nedá projít bez povšimnutí. Máme zde především svět až 3krát větší než v Tomb Raider z 2013 roku. Společně s archeoložkou se přenesete do různých koutů světa, v tom na chladný Sibiř či úpalnej Sýrie.

balyHledání elixíru nesmrtelnosti, odhalování temných hrobů, luštění hádanek, mnohé vedlejší historky, boj s divokými zvířaty a nepřátelská organizace Trinity – to vše má svou účast na zabudovaném ději „Rise of the Tomb Raider“. Chcete-li prozkoumat každý její detail, čas hry bude cca. 30 až 40 hodin. Až se chce hrát!

Rozbudovaná mechanika craftingu ve spojení se survivalem tvoří přes průměrnou akční hru. Lara se učí nové triky a bez problému vyrábí otrávené střely a koktejly Molotova. Novinkou jsou také měnící se povětrnostní podmínky a denní cyklus.

Podobně jako v předešlém Tomb Raider, tvůrci série kladou důraz na psychologii postavy. Hlavní hrdinka prochází změnou z nezkušené bezbranné dívky na tvrdou a nebojácnou ženu. Díky skvělé grafice je Lara představena velmi realisticky – stopy krve či špíny dělají opravdu velký dojem. Připraveni na hru? Ovladače do rukou, jde se na to!

 

 

Author: julia

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *