Vánoce jsou tady …

Tradice pořádání vánočních trhů má dlouhé kořeny. V některých evropských městech jsou organizovány již od XIII století. Lahodné vůně, vánoční atmosféra s vánočními koledami a kulinárního lahůdkami… Co všechno nabízejí některé evropská města?

Vánoční trhy v Německu patří k nejstarším. Monarchie a Dortmund se mohou pochlubit největšími vánočními stromky. Dortmund je již více než 100 let ozdobený největším vánočním stromečkem na světě, který měří až 45 metrů! Nejpopulárnější je vánoční trh v Norimberku, který má návštěvnost více než 2 miliony turistů.

Český vánoční trh v Praze je populární hlavně mezi dětmi. Hlavními atrakcemi je mini zoo, představení s vánočními pohádkami, loutkový trh, umělecká vystoupení. Trh je proslulý díky českým křišťálům, ručně zdobenými keramickými hrníčky či tradičními koláči, které nejlépe chutnají s medovinou.

Vizitkou vánoční Budapešti je velkolepý vánoční adventní kalendář, jenž otevírá jedno okénko denně vždy v 5 hodin podvečer. Okolí náměstí Vörösmarty je plné vánočních stánků s různými ozdobami či pochoutkami lokální kuchyně.

Vánoční trhy v Paříži se rozprostírají po celém bulváru Elizejských polí a jsou jedním z nejdelších vánočních trhů v Evropě. Nicméně titul nejkrásnějších vánočních trhů na Starém Kontinentu získal již dvakrát Štrasburk. Na druhé straně, v regionu Île-de-France se vánoční stánky a dekorace nacházejí mezi moderními budovy, čímž vzniká neobvyklá kombinace.

V Polsku se největší vánoční trhy odehrávají ve městě Wroclaw. Můžete si tam například udělat fotku s gigantickými trpaslíky-strážcemi. Atrakcí vánočních trhů v Krakově jsou zase jesličky, které představují ručně vyrobené obrazy místních památek. V Olštyne můžete obdivovat iluminační představení a tesání v ledu, tak „ohnivou show“.

Určitě se vyplatí navštívit vánoční trhy. Kromě vánoční atmosféry tam můžeme poznat tradice, kulturu a historii daného města…

This slideshow requires JavaScript.

Author: julia

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *