Karnevalová horečka

Nejvyšší čas začít karneval. Prohlídky, představení, hudba, tanec – to je pouze část atrakcí, které na Vás čekají během letošních největších karnevalů na světě. Kde se letos vyplatí být?

Karneval v Benátkách je proslulý díky ozdobným karnevalovým maskám. Velice populární jsou denní soutěže o nejkrásnější masku. Tradicí karnevalu je slavnost Festa delle Marie, tedy den sv. Marie. V poslední den karnevalu se vybírá královna karnevalu z 12 dívek v renesančních kostýmech. Konat se budou také slavné lety orlů, andělů nebo třeba lva s křídly, který je symbolem Benátek.

Proč je Karneval v Cádiz tak výjimečný? Děkovat za to může obyvatelům města, kteří připravují své originální masky s velkým předčasem. Městem se procházejí v směšných maskách politiků či lidí show-byznysu a nestrání od jedovatých narážek.

Největší karnevalová zábava se odehrává v Rio de Janeiro. Slavnost začíná korunováním Krále Karnevalu, kterému starosta města předá klíč od bran města. Avšak v brazilské slavnosti jde hlavně o průvody v rytmu samby, ve kterých mezi sebou soupeří jednotlivé taneční školy samby. Do Sambodromu se připravují po celý rok. Tanečníci tančí v krásných kostýmech – je to nezapomenutelný zážitek. 🙂

Karneval v Nice začíná příjezdem Krále a končí se pálením kukly její Výsosti Karnevalu. Vyplatí se prohlédnout si neobyčejný Průvod Světla, během kterého se používá až 20 tun konfetti! Zajímavá je také Květinová Bitva, tedy barevný průvod vozidel ozdobených živými květinami. V jedné bitvě semezi účastníky průvodu a publikem používá někdy až 100 tis. živých květin!

Není důležité, kde budete – nechte se unést karnevalovému šílenství!

This slideshow requires JavaScript.

 

Author: julia

Share This Post On

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *