Viz nejčastěji kladené dotazy

» Jak vytvořit Účet na Portálu?

Vyplňte registrační formulář a kupte první balík BIDů. Chcete si vytvořit Učet bez zbytečných formalit? Zaregistrujte se pomocí Facebooku. Pokud se budete chtít v budoucnu přihlašovat přes stránku wellbid.com, v záložce Můj Účet → Osobní údaje budete mít možnost změnit heslo.

 

» Vytvořil jsem Účet. Kdy budu moci začít dražit?

Váš Účet bude plně aktivován až po zakoupení prvního balíku BIDů z Ceníku.

 

» Chci změnit své osobní údaje. Jak to mohu udělat?

O všech změnách Vašich osobních údajů neprodleně informujte Zákaznickou Podporu pomocí kontaktního formuláře. Pamatujte, údaje jako jméno a příjmení, login a e-mailová adresa nesmí být změněny.

 

» Jak lze určit dodací adresu?

Dodací adresu můžete určit přímo po každé vyhrané Aukci. Jako dodací adresu uveďte vždy takovou adresu, kde budete dostupní v pracovních hodinách kurýrních služeb a také uveďte kompletní údaje pro zásilku: jméno, příjmení, adresu, telefon – usnadní to práci kurýrovi /pošťákovi, jenž Vám zásilku doručí.

 

» V čem spočívá verifikace Účtu?

Verifikace Účtu je standardní proces, který má na cíli zajistit Uživatelům Portálu bezpečnost a potvrdit správnost Vašich údajů. Chcete-li svůj Účet zverifikovat, během 7 dní přidejte do záložky Můj Účet → Osobní údaje svůj doklad totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz), potvrzující údaje uvedené v profilu: jméno, příjmení, adresa trvalého pobytu. Během verifikace Vašeho profilu budete moci Účet využívat – kupovat BIDy, dražit atd. Vaše Aukce však budou verifikovány až po kladné verifikaci Účtu.

 

» Jak odstranit Účet na Portálu?

Chcete-li odstranit Účet, přejděte do záložky Můj Účet → Osobní údaje a klikněte na tlačítko „Odstranit Účet Uživatele“.

» Koupil jsem si balík. Proč nemám na Účtu BIDy?

Váš Účet bude dobít BIDami automaticky ve chvíli potvrzení platby. Potvrzení platby trvá většinou několik minut, v závislosti na metodě platby a správnosti provedené transakce, to ale může trvat i několik dní. Portál wellbid.com nemá přístup k detailním informacím ohledně plateb, proto v případě problémů kontaktujte přímo operátora plateb, jehož služby jste využili při dobíjení Účtu. Bližší informace ohledně plateb naleznete ZDE.

 

» Mohu za balík zaplatit standardním převodem/na poště?

Účet si můžete dobít tradičním bankovním převodem (složenkou na poště). Zvolte metodu platby ONLINE a zaplaťte Operátorem TrustPay, který umožňuje platby také pomocí tradičního bankovního převodu. Zobrazené údaje příjemce použijte při zadání převodního příkazu prostřednictvím internet bankingu nebo osobně na pobočce Vaší banky/pošty. Pokud nemáte přístup do internet bankingu nebo chcete zaplatit na poště, klikněte na možnost „Zaplatit později“. Vezměte na vědomí, že potvrzení takové platby trvá ve většině případů trochu déle – cca 2-3 pracovní dny. Bližší informace ohledně plateb najdete ZDE.

 

» Lze zaplatit jedním převodním příkazem za několik balíků BIDů?

Platbu za každý z balíků musíte provést zvlášť. Při zadávání jednoho převodního příkazu neuvádějte několik referenčních čísel ani nesčítavejte celkovou částku za několik balíků BIDů. Operátor plateb takovou platbu na náš účet neprovede. Bližší informace ohledně plateb najdete ZDE.

 

» Jak aktivovat kód na dobití Účtu?

Kód na dobití Účtu, který jste dostali od Portálu, můžete aktivovat na stránce Ceníku. Kód na dobití Účtu můžete aktivovat až poté, co si zakoupíte alespoň jeden balík BIDů. Platnost kódu na dobití Účtu je maximálně 28 dní.

» Co to jsou BIDy?

BID je vnitřní měna wellbid.com, opravňuje Vás dražit na Aukcích a využívat funkce Portálu. BIDy využity v dražbě se na Váš Účet nevracejí. Jedinou výjimkou je nákup pomocí „Kup Teď“. BIDy nemůžete dát jinému Uživateli, ani vyměnit zpět na peníze.

 

» Co to jsou vratné a nevratné BIDy? Kde si mohu zkontrolovat stav Účtu?

Nevratné BIDy můžete vyhrát na Aukcích, dostat jako dárek od Portálu, vyhrát v soutěži nebo dostat za nákup „Kup Teď”. Vratné BIDy můžete koupit v Ceníku v balících nebo dostat jako výměnu předmětu vyhraného na Aukci. Během dražby se z Vašeho Účtu strhují v první řadě vratné BIDy. Aktuální stav Účtu je vždy zobrazen po přihlášení. Historii všech operací na BIDech najdete v záložce Můj Účet → Historie Účtu. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

 

» Co na kartě Aukci znamená „Přihoď x3”?

„Přihoď x3” znamená, že při každém Příhozu (ručním nebo pomocí Automatu) se z Vašeho Účtu odečte 3 BIDy.

 

» O kolik stoupne cena na Aukci?

Počáteční cena každého předmětu je 0 Kč a během dražby stoupne o částku stanovenou na stránce s detaily Aukce (např. 1 korunu). Každý Příhoz na Aukci stojí počet BIDů, stanovený v parametrech Aukce (např. 3 BIDy).

 

» Kdy se Aukce skončí?

Vteřiny odpočítavající časovač ukazuj aktuální Čas na Příhoz poslední nabídky. Aukce trvá tak dlouho, jak dlouho se najdou ochotní dražit za cenu vyšší od aktuální. Aukce skončí, pokud nikdo nenavýší poslední nabídku, stopky dojdou na nulu a zobrazí se nápis „Ukončena“.

» K čemuž slouží Automat a jak ho lze nastavit?

Automat je funkce Portálu, pomocí které dražíte až tehdy, když už nikdo na Aukci nepřihazujeme ručně. Ve chvíli, kdy se časovač na Aukci blíží k nule, začíná(jí) dražit Automat(y). Automat lze nastavit na stránce konkrétní Aukce. Chcete-li  Automat zapnout, stačí uvést počet Příhozů, jenž má Automat provést. Vezměte na vědomí, že Automat nastavujete na počet Příhozů, ne na počet BIDů, které má Automat využít. Pokud na jedné Aukci nastaví Automat několik Uživatelů, Automaty budou dražit v pořadí, ve kterém byly nastaveny. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

 

» Co je to Smart Automat a čím se liší od Běžného Automatu?

Smart Automat bude dražit na Aukci poprvé až když se skončí všechny Příhozy (ruční nebo Běžným Automatem) a Aukce se účastní již pouze jedna osoba, jenž je aktuálním Vítězem. Kdyby nebyl nastaven Smart Automat, Aukce by byla za normálních okolností právě ukončena. Za zapnutí Smart Automatu se platí dodatečný poplatek. BIDy za zapnutí Smart Automatu budou odečteny z Vašeho Účtu až když se Automat zapne. Před provedením prvního Příhozu můžete Smart Automat vypnout. Po provedení prvního Příhozu se Smart Automat „mění“ na Běžný Automat a od této chvíle bude fungovat podle pravidel týkajících se Běžného Automatu. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

 

» Kolik stojí zapnutí Smart Automatu?

Za zapnutí Smart Automatu se platí BIDami a výše poplatku je vždy uvedena na obrazovce. BIDy za nastavení Smart Automatu budou odečteny až ve chvíli kdy se Automat zapne, např. na Aukci „Prihoďx3“ s platbou 10 BID za zapnutí Smart Automatu, bude první Příhoz stát 13 BIDů a každý další Příhoz – 3 BIDy. Smart Automat můžete před provedením prvního Příhozu vypnout, v tom případe „počáteční poplatek“ nebude účtován.

 

» Je možné Automat vypnout?

Smart Automat můžete vypnout před provedením prvního Příhozu. Běžný Automat vypnout nemůžete, můžete však vždy zmenšit počet Příhozů až do stanového minimum – 5 Příhozů. Jestliže se v průběhu dražby BIDy na Vašem Účtu utratí, Automat neprovede další Příhozy až do doby opětovného dobití Účtu, za předpokladu, že se daná Aukce neskončí. Dovršíte-li limit vyhraných Aukcí v průběhu dražby, Automat neprovede další Příhozy na Aukci, kterou není v dané chvíli možné vyhrát. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

» Co to je „Kup Teď“?

“Kup Teď” Vám dává možnost zakoupit předmět vystavený na Aukci bez nutnosti dražení. “Kup Teď” můžete využít v během 24 hodin od ukončení Aukce, dokud je tato možnost pořád přístupná na stránce Aukce. Máte na výběr dvě možnosti. Můžete zaplatit za předmět tržní cenu a dostat zpět BIDy použity na Aukci (pouze ty z balíku vratných BIDů), nebo můžete obnížiť nákupní cenu předmětu o hodnotu vratných BIDů použitých na této Aukci. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

 

» Kdy a kolik BIDů dostanete zpět za nákup „Kup Teď“?

Refundace BIDů nastupuje automaticky v průběhu 45 dní ode dne, kdy potvrdíte převzetí zboží v záložce Můj → Aukce → Kup Teď. Obdržené BIDy se přičtou k nevratným BIDům. Bližší informace na toto téma najdete ZDE. Zpět dostanete všechny vratné BIDy použité na dané Aukci. Počet BIDů na refundaci je zobrazen vždy na obrazovce před potvrzením nákupu.

» Jaké limity výher platí na Portálu?

Během 24 hodin můžete vyhrát jednu Aukci s balíkem BIDů. Během 30 dní (720 hodin) můžete vyhrát maximálně 5 Aukcí s předmětem. Limit pro každou Aukci se počítá zvlášť. Jestliže dražíte najednou na několika Aukcích a výhrou jedné z nich dovršíte limit výher, nebudete moci dále přihazovat na Aukci, kterou byste i tak nemohli vyhrát. Limit vyhraných Aukcí není možné žádným způsobem zvětšit. Tytéž limity platí pro všechny Uživatele Portálu. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

» Jak za výhru zaplatit?

Za vyhranou Aukci můžete zaplatit kliknutím na odkaz v e-mailové zprávě potvrzující výhru nebo přejdete do záložky Můj Účet → Aukce → Vyhrané aukce. Za každou Aukci platíte zvlášť. Na zaplacení máte 7 dní. Platbu za každý z balíků musíte provést zvlášť. Při zadávání jednoho převodního příkazu neuvádějte několik referenčních čísel ani nesčítavejte celkovou částku za několik balíků BIDů. Operátor plateb takovou platbu na náš účet neprovede.

 

» Kolik musím za Aukci zaplatit?

Pokud vyhrajete předmět, platíte konečnou cenu a poštovné náklady. Když vyhrajete balík BIDů, platíte pouze konečnou cenu Aukce. Po zaplacení se BIDy automaticky připíší na Vašem Účtu. Jestliže konečná cena nepřekročí 6 Kč, taková Aukce je po kliknutí na tlačítko „Zaplatit“ uznána automaticky za zaplacenou.

 

» Jak vyměnit vyhraný předmět na BIDy/ výplatu PayPal?

Předmět, jenž byl vyhrán na Aukci, můžete vyměnit na BIDy/výplatu PayPal. Pokud si chcete prohlédnout nabídku výměny, stačí když stisknete tlačítko „Zaplatit“. Představena nabídka je vždy individuální a jednorázová, v dané chvíli ještě můžete couvnout a zaplatit za vyhraný předmět. Počet BIDů/částka výplaty na PayPal závisí na tržní ceny předmětu a konečné ceny, protože když zvolíte tuto možnost výměny již nevzniknou žádné další náklady. Při výměně předmětu se BIDy automaticky připíší na Vašem Účtu. Při výměně vyhraného předmětu na výplatu PayPal ale musíte mít účet PayPal verifikován a dobít si z něj svůj Účet alespoň jedenkrát. Bližší informace na toto téma najdete ZDE.

» Kdy dostanu předmět vyhraný na Aukci?

Vyhraný předmět bude poslán na dodací adresu uvedenou v profilu během 14 dnů od potvrzení platby za Aukci. O zásilce a čísle zásilky bude informováni v osobní zprávě. Všechny otázky a dotazy spojené s dodáním zboží zasílejte na adresu firmy, odpovědné za dodání zboží: EURO TSS Sp. z o.o., kontaktní e-mailová adresa: kontakt@euro-tss.com.

 

» Kde najdu fakturu za vyhraný předmět?

Fakturu za zakoupený předmět můžete stáhnout do 30 dní z záložky Můj Účet → Aukce → Vyhrané aukcie. Faktura je základem pro uplatnění záruky.

 

» Co dělat, když zboží nefunguje?

Je-li má zboží vadu nebo se u převozu poškodil, základem reklamace je protokol škody vyplněn v přítomnosti kurýra. Tato pravidla platí také v případě doručení zboží poštovní službou. V případech týkajících se záruky na výrobek, se obraťte na společnost odpovědnou za dodání zboží. Informace o dodavateli naleznete v popisu každé Aukce, v záložce Doprava.

 

» Jak mohu přidat komentář k vyhrané Aukci?

Po doručení vyhraného předmětu se s výhrou vyfoťte a popište své dojmy spojené s dražbou. Komentář můžete přidat ke každé Aukci s předmětem (kromě Nákupní poukázky Amazon), které jste nevyměnili na BIDy/ výplatu PayPal. Pokud chcete přidat komentář, klikněte na tlačítko „Komentář“, které najdete vedle vyhrané Aukce v záložce Můj Účet → Aukcje → Vyhrané aukce. Máte na to 60 dní. Bližší informace ohledně pravidel přidání komentářů najdete ZDE.